Raiffeisen zlevňuje HYPOsplátku
5.5.2015 | Raiffeisen stavební spořitelna snižuje úrokovou sazbu u překlenovacího úvěru HYPOsplátka a HYPOsplátka plus na 2,25 %. Nové úrokové sazby platí od 1. 5. 2015
Snížení je to znatelné, v případě HYPOsplátky klesla sazba o 0,65 procentního bodu. Přehled aktuálních úrokových sazeb RSTS ukazuje následující tabulka.
Překlenovací úvěr | Úroková sazba |
HYPOsplátka | 2,25 % |
HYPOsplátka 100 | 4,20 % |
HYPOsplátka plus | 2,25 % |
HYPOsplátka plus 100 | 3,90 % |
Úroková sazba může být snížena:
- o 0,1 % p.a. za podmínky zajištění úvěru pojištěním pro případ smrti a trvalých následků úrazu, nebo
- o 0,2 % p.a. za podmínky zajištění úvěru pojištěním sjednaným u UNIQA pojišťovny a.s. pro případ smrti a trvalých následků úrazu a dlouhodobé pracovní neschopnosti, nebo
- o 0,3 % p.a. za podmínky zajištění úvěru pojištěním sjednaným u UNIQA pojišťovny a.s. pro případ smrti a trvalých následků úrazu, dlouhodobé pracovní neschopnosti a nedobrovolné ztráty zaměstnání.
Více o HYPOsplátce
Překlenovací úvěr HYPOsplátka je alternativou k hypotéčnímu úvěru. Vždy je vyžadováno zajištění úvěru zástavním právem k nemovitosti, minimální výše úvěru je 300 000 Kč. Překlenovací úvěr je nabízen v několika variantách.
Varianta „100“
je určena pro případy, kdy je výše úvěru 81-100 % výše hodnoty zastavené nemovitosti (LTV), v této variantě bývá vyšší úroková sazba.
Varianta „plus“
má výhodnější úrokovou sazbu, nicméně úvěr ve variantě plus získá klient pouze v případě, kdy má o něm stavební spořitelna dostatek pozitivních informací (například v minulosti řádně splácel úvěr, spořil či dosud spoří apod.). Překlenovací úvěr HYPOsplátka plus tedy nemůže získat automaticky každý klient, záleží na tom, jak stavební spořitelna posoudí historii klienta.Pro všechny varianty platí, že mohou být poskytovány v tarifech S 151 nebo U 153.
Aktuální srovnání překlenovacích úvěrů najdete zde
Autor: Petr Kielar