ČMSS se mění na ČSOB Stavební spořitelnu

ČSOBS
12. 3. 2021 | Českomoravská stavební spořitelna mění své jméno, ode dneška nese název ČSOB Stavební spořitelna. Přebírá také logo a barvy skupiny ČSOB, Liška jako maskot zůstává.
Českomoravská stavební spořitelna, která je jedničkou na trhu stavebního spoření, dnes mění název na ČSOB Stavební spořitelna. Změna je součástí integrace do skupiny ČSOB. ČSOB se stala jediným vlastníkem spořitelny na jaře 2019, když tehdy koupila 45procentní podíl od německé stavební spořitelny Bausparkasse Schwäbisch Hall (BSH).

„Změnou názvu chceme dát jasně najevo, že ČSOB Stavební spořitelna je plnohodnotnou součástí skupiny. Naši pozici jedničky na trhu chceme dále posilovat a naše služby i nadále rozvíjet,“ uvedl předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny a Hypoteční banky Jiří Feix.

Spolu se změnou názvu se změní i vizuální identita společnosti, která bude nově využívat logo i barvy skupiny ČSOB. mění se i adresa webových stránek, nový web ČSOBS je na adrese csobstavebni.cz Maskot ČMSS Liška, která je již od 90. let vnímána jako symbol stavebního spoření, zůstane.

V souvislosti s integrací již také nastaly změny ve vedení společnosti. Předsedou představenstva ČMSS se od nového roku stal Feix, který zároveň zastává stejnou pozici i v Hypoteční bance. Ta je také součástí skupiny ČSOB.

ČSOBS praktické rady spoření

Liška zvyšuje prémie za spoření

Liška zvyšuje nabídky. Jednorázovou prémii zvyšuje z 500 na 2000 Kč a přidává prémii za vysoké vklady. K tomu lze přidat další prémie za současné sjednání běžného účtu u mateřské ČSOB.

Následně na počátku května do představenstva ČSOB Stavební spořitelny nastoupí Vlastimil Nigrin, který je jako místopředseda představenstva Hypoteční banky zodpovědný za oblast Obchody a klienti. V představenstvu nahradí Jochena Maiera, který se vrací do Německa.

Českomoravská stavební spořitelna je největší z pěti českých stavebních spořitelen. Na trh vstoupila jako druhá v roce 1993 a až do včerejška to byla poslední stavební spořitelna, která si udržela své původní jméno.

Zdroj: ČTK

SDÍLEJTE ČLÁNEK